Opublikowano

Beata Agopsowicz – „KRESOWA MIŁOŚĆ”

Zapraszamy na spotkanie  autorskie  z  BEATĄ AGOPSOWICZ w dniu 20 września 2021 r.  (poniedziałek ) godz. 20:00. Spotkanie odbędzie się  w formule  online  na naszym FB.

https://www.facebook.com/glogowskaedukacjakresowa

Spotkanie poprowadzi  ANNA PRZYCHODZEŃ.

Dla  uczestników spotkania przewidziane upominki książkowe.

 

 BEATA AGOPSOWICZ pedagog, mediator rodzinny, autorka powieści obyczajowych. Mieszka w Radlinie na Śląsku. Jej najlepszym przyjacielem jest mąż, z którym dzieli radości i smutki i który wspiera ją w realizowaniu marzeń. Ma trójkę cudownych dzieci. Uwielbia czytać, biegać po deszczu i patrzeć w chmury.

Opowieść o tym, jak historia potrafi splątać ludzkie losy i zadrwić z tych, którzy próbują nią manipulować. W 1924 roku mała ormiańska dziewczynka, Marysia Amirowicz, musi opuścić ukochane Kuty. Wraz z rodziną przenosi się do Stanisławowa, a po kilku latach rozpoczyna studia we Lwowie, gdzie, choć jeszcze o tym nie wie, czeka miłość jej życia – przystojny student chemii, Antoni. Sielankę i szczęście zakochanych burzy wojna.  Czterdzieści lat później w życie starej i schorowanej Marii Amirowicz wkracza jej bratanica, Dorota, którą staruszka traktuje jak córkę i opowiada jej całe swoje życie, nie kryjąc rozgoryczenia i żalu do losu. Nastaje rok 2013. Dagmara, nauczycielka matematyki, poznaje w Krośnie młodego inżyniera, Adama i zakochuje się w nim z wzajemnością. Młodzi planują wspólną przyszłość, ale właśnie wtedy postanawia wtrącić się przeszłość… Piękna i klimatyczna podróż przez Kresy. Beata Agopsowicz stworzyła historię o niełatwych wyborach, bolesnych wspomnieniach, żalu, marzeniach i potędze miłości. Przejmująca i emocjonalna powieść, która mnie oczarowała. Serdecznie polecam!

Kamila Łodyga.

Opublikowano

„KRESY. ARS MORIENDI” – Agnieszka Rybak i Anna Smółka

Spotkanie poprowadzi  Izabela Szymańska.

Dla  uczestników spotkania przewidziane upominki książkowe.

Agnieszka Rybak

dziennikarka, nauczycielka, ukończyła filologię polską na UW, pracowała m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku”, „Do Rzeczy”, autorka wywiadów rzek z Ludwikiem Dornem i Pawłem Dangelem.

Anna Smółka

pisarka, absolwentka historii, w latach 2012–2016 doradca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, autorka Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu „Wolność i Pokój”.

Autorki odkrywają zapomniane postacie – rodzonego brata pierwszego polskiego prezydenta Gabriela Narutowicza, który opowiedział się za niepodległą Litwą, i zdarzenia – zmianę polskich granic wschodnich w 1951 roku. Tropią zagadkę śmierci rodziny Skirmuntów na Polesiu i znikania szczątków bohaterów z Cmentarza Orląt Lwowskich w latach 70. XX wieku. Śledzą dzieje polskiej rodziny z Berdyczowa podczas „operacji polskiej NKWD”. I tragiczny koniec kresowego Drzymały, który uparł się zostać w swoim domu na Wileńszczyźnie po II wojnie światowej. Autorki dotarły do nieznanych dokumentów. Odwiedziły każde z opisywanych miejsc.

Realizacja i obsługa techniczna:
QubaLIVE – Twoje Transmisje
ul. Fryderyka Chopina 22/8
59-100 Polkowice
tel. +48 535 436 927
e-mail: kontakt@qubalive.com