Spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Heyke

UWAGA, OGŁOSZENIE TECHNICZNE.
 
Dziś zapowiadamy najbliższe spotkanie z naszym gościem prof. K. Heyke. Będzie inaczej. Nie tylko online – 02 września 2021r. godz.18:00 (czwartek) w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Spotkanie poprowadzi Jerzy Akielaszek.
W związku ze stabilizowaniem sytuacji covidowej w kraju zaprosimy stacjonarnie do teatru i jak zwykle online. Teatr, wiadomo. Transmisja natomiast odbędzie się na nowym profilu GEK, na który przechodzimy od 1 września.
Oto link, już teraz warto polubić nasz nowy profil.
Dotychczasowy profil będzie pełnił od 31 sierpnia funkcje archiwalne.
 
 

 

Krzysztof Heyke to profesor zwyczajny dr habilitowany sztuk filmowych; fotograf, operator, podróżnik, wydawca. Urodził się w 1962 r. w Warszawie. Ukończył  Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze (dyplom 1990) oraz Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom 1991). Na zaproszenie Wojciecha J. Hasa, ówczesnego rektora uczelni, od roku 1992 prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Operatorskim i Wydziale Reżyserii macierzystej PWSFTviT. Swoje prace prezentował na ponad 190 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Pomysłodawca i autor jedynej w Polsce publikacji albumowej, ukazującej kulisy władzy Premier w czerni i bieli (dokumentacja ostatniego okresu rządów Jerzego Buzka). Autor rozdziału poświęconego Polsce, który jest częścią prestiżowej publikacji Ludy świata. Jeden z bohaterów książki W obiektywie. Mistrzowie polskiej fotografii. Współpracował z magazynem „National Geographic”, jest także współautorem serii wydawniczych magazynu „National Geographic”– Między piekłem a niebem, Świat na talerzu, Na końcu świata. Uczestnik i dokumentalista wypraw wysokogórskich m.in. w Himalaje, na Alaskę, Syberię, Kaukaz, Kilimandżaro, Aconcagua…

Profesor podróżuje po dawnych Kresach RP oraz Syberii, rejestrując aparatem życie i ślady aktywności Polaków, a także ich potomków.

Autor albumów:

1994 – Polska romantyczna, 2001 – Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta, 2002 – Cmentarz Łyczakowski w fotografii Krzysztofa Heykego,  2002 – Małopolska, 2003 – Cmentarz na Rossie od świtu do zmierzchu, 2004 – Katedra lwowska obrządku łacińskiego, 2006 – Skarby nadwiślańskiej krainy,  2008 – Ludzie Kresów, 2009 – Polesie, 2010 – Cmentarz Bernardyński w Wilnie,   2010 – Huculszczyzna[10],  2010 – Katyń, cmentarze katyńskie,   2011 – Polskie Cmentarze Wojenne w Uzbekistanie,   2013 – Jerzy Mierzejewski, Płocka Galeria Sztuki (współautor),  2013 – Lwów miasto zatartych granic (współautor), 2013 – Rękopis Znaleziony w Paryżu. Wspomnienia Stanisława Morawskiego o Marii Szymanowskiej (współautor),  2014 – Melancholia i poznanie. „Autobiografie Elizy Orzeszkowej” (współautor) ,  2016 – Katedra Grodzieńska,  2017 – Ostatni bartnicy Europy, których spotkałem.

Podobne