Bieszczady dla tych co lubią chodzić własnymi drogami” – Adrian Markowski

Zapraszamy na spotkanie  autorskie  z ADRIANEM MARKOWSKIM w dniu 02 grudzień 2021 r. ( czwartek ) godz. 20:00. Spotkanie odbędzie się  w formule  online  na naszym FB.

https://www.facebook.com/glogowskaedukacjakresowa

Spotkanie poprowadzi:  KAROL SZCZEPANIAK

Dla  uczestników spotkania są przewidziane upominki książkowe.

Adrian Markowski na co dzień mieszka w Warszawie. To dziennikarz, redaktor, tłumacz, poeta oraz pisarz. Autor książki „Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami” całe życie związany jest ze słowem pisanym. Spod jego pióra wyszły również opowiadania, które można poznać za sprawą pozycji zatytułowanej „Sąsiady” (dzieło doczekało się ekranizacji zrealizowanej przez Grzegorza Królewicza). To również autor piosenek „Niebo nad Caryńską” i książek dla dzieci („Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy”, „Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy”).

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady.

Ta książka to klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie, ale do głębi. Na podstawie swoich długoletnich doświadczeń autor książki pewnie prowadzi czytelnika po drogach i bezdrożach, meandrach przeszłości i dnia dzisiejszego Bieszczadów. Niczego nie narzuca, lecz jedynie wskazuje szlaki do skarbów, które można tu odnaleźć. Bo Bieszczady są magiczne, jednak ta magia dostępna jest jedynie tym, którzy wiedzą, gdzie i na co należy patrzeć. Nie są skąpe, ale nie obdarowują każdego tak samo. Mierzą wędrowców własną miarą, ceniąc szczególnie tych, którzy przemierzają swoją drogę z szacunkiem i pokorą.

Adrian Markowski, autor na poły przewodnika, na poły reportażu, zaprasza na ścieżki bardziej i mniej znane, leżące na szlakach, poza nimi, a także we wnętrzu każdego z nas. Pokazuje, że każdy, jeśli tylko zechce, może przeżyć na tych rubieżach prawdziwą przygodę. Bo choć Bieszczady nie są już dalekie i dzikie, zawsze były i wciąż pozostają wyzwaniem. Każdy musi tu wydeptać swoją ścieżkę. Ta książka to pierwszy krok.

Z tą książką zrozumiesz i pokochasz Bieszczady.

Podobne