Frekwencja dopisała

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią w dniach 14-15 listopada odbył się zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie cykl wykładów, których prelegentem był prof. Stanisław Nicieja. Jedynie ze względu na nieprzewidziane wcześniej okoliczności, wykład z I LO został przeniesiony do siedziby PWSZ w Głogowie. Podsumowaniem pobytu na ziemi głogowskiej profesora Stanisława Niciei był wykład, który odbył się w sali Muzeum Archeologiczno-Historycznego w głogowskim zamku.

Przed rozpoczęciem tego wykładu była okazja do wręczenia nagród i dyplomów. Dyplomy oraz nagrody  w postaci książek z autografem ich autora, Pana Profesora Stanisława Niciei za udział w zorganizowanym przez GEK konkursie literackim „Pamiętnik Pokoleń Ziemi Głogowskiej” otrzymały uczennice, Oliwia Reguła oraz Julia Geisler. Ponadto wręczono dyplomy dla Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi oraz dla Pani Ewy Parasiewicz za propagowanie idei edukacji kresowej. Miłą niespodzianką dla Pana Profesora Stanisława Niciei, było przekazanie dla Niego przez nauczycielki z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Głogowie, Panią Stanisławę Szynkarek oraz Panią Aurelię Koziar-Babicz, książki autorstwa przedszkolaków  „100 Polaków na 100-lecie Niepodległości”.

Obszerna Informacje ze spotkania Pana Profesora Stanisława Niciei z mieszkańcami Gaworzyc znajduje się na stronie Domu Kultury „Jowisz” pod adresem:

http://www.dkjowisz.gaworzyce.com.pl/

natomiast reportaż z wykładu w PWSZ w Głogowie:

http://pwsz.glogow.pl/niepodleglosc-a-kresy-profesor-stanislaw-nicieja-w-pwsz.html

Relacja fotograficzna  z spotkań w zakładce „Galeria”.

 

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniach i zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej.

Już wkrótce zapowiedzi kolejnych przedsięwzięć edukacyjnych.

Podobne