Spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Heyke „Zamurze – ślady polskie z Kresów po Syberię”

Uwaga – ze względów epidemiologicznych spotkanie autorskie zostało odwołane………

Zapraszamy na spotkanie autorskie z fotografikiem i podróżnikiem prof. Krzysztofem Heyke pt. „Zamurze – ślady polskie z Kresów po Syberię” w poniedziałek, 12 października, o godz. 18.00 w Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.  Wstęp wolny.
 
Kim jest nasz Gość?
PROF. KRZYSZTOF HEYKE
Profesor zwyczajny dr habilitowany sztuk filmowych; fotograf, operator, podróżnik, wydawca.
Urodzony się w 1962 r. w Warszawie. Ukończył Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze (dyplom 1990) oraz Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom 1991). Na zaproszenie Wojciecha J. Hasa, ówczesnego rektora uczelni, od roku 1992 prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Operatorskim i Wydziale Reżyserii macierzystej PWSFTviT.
Swoje prace prezentował na ponad 190 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Jest autorem fotografii do kilkunastu albumów; są to m.in.: Polska romantyczna (siedmiokrotnie nagradzany w konkursach na najpiękniejszą książkę); Kazimierz Dolny: znany i nieznany; Tam, gdzie lwowskie śpią orlęta; Polska. Duch Ziemi; Mazury – obrazy nostalgii, Cmentarz Łyczakowski; Cmentarz na Rossie: od świtu do zmierzchu; Katedra lwowska obrządku łacińskiego; Świątynie Kresów; Ludzie Kresów; Kresy. Zapomniana ojczyzna; Rękopis znaleziony w Paryżu. Wspomnienia Stanisława Morawskiego o Marii Szymanowskiej; Melancholia i poznanie. „Autobiografie” Elizy Orzeszkowej. Katedra Grodzieńska,
Ostatni bartnicy Europy, których spotkałem.
Pomysłodawca i autor jedynej w Polsce publikacji albumowej, ukazującej kulisy władzy Premier w czerni i bieli dokumentacja ostatniego okresu rządów Jerzego Buzka).
Autor rozdziału poświęconego Polsce, który jest częścią prestiżowej publikacji Ludy świata.
Jeden z bohaterów książki W obiektywie. Mistrzowie polskiej fotografii.
Współpracował z magazynem „National Geographic”, jest także współautorem serii wydawniczych magazynu „National Geographic”– Między piekłem a niebem, Świat na talerzu, Na końcu świata.
Uczestnik i dokumentalista wypraw wysokogórskich m.in. w Himalaje, na Alaskę, Syberię, Kaukaz, Kilimandżaro, Aconcagua…
Od trzech dekad podróżuje po dawnych Kresach Rzeczypospolitej Polskiej oraz Syberii, rejestrując aparatem życie i ślady aktywności Polaków, a także ich potomków.
Jego fotografie znajdują się w zbiorach muzeów i kolekcjach prywatnych.

Podobne