POZNALIŚMY SŁODKIE SMAKI LWOWA

 

W dniu 18.02.2019 roku odbyły się w Głogowie zapowiadane spotkania z autorką książki „Lwów na słodko i … półwytrawnie” Panią Anną Kozłowską – Ryś. W godzinach przedpołudniowych w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie, a o godzinie 18-tej w wypełnionej po brzegi sali Miejskiej Biblioteki Publiczna im. Galla Anonima. Oprócz wysłuchania opowieści autorki, uczestnicy spotkania w MBP mieli okazję spróbować kresowych wypieków, Cwibaka Papieskiego oraz Miodownika Litwińskiego, które zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Niezwykle miłym akcentem spotkania w MBP z kulturą kresową, było uhonorowanie „Krzyżem Kresowym” w obecności wicestarosty powiatu głogowskiego Pana Jeremiego Hołowni, wicestarosty powiatu legnickiego Panią Janinę Mazur przez dr Tadeusza Samborskiego Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, członka Kapituły „Krzyża Kresowego”:

  • Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima Izabeli Owczarek,
  • Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, w imieniu którego wyróżnienie odebrały Panie, Elżbieta Baczyńska, Henryka Bylebył oraz Joanna Podwińska,
  • TV Master Głogów,  w imieniu której wyróżnienie odebrał Pan  Redaktor Sebastian Bendziński.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkania Dyrektorowi Zespołu Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie, Panu Wojciechowi Janisio oraz Kierownikowi warsztatów szkolnych Pani Małgorzacie Długosz.

 

Zapraszamy do naszej  GALERII na fotorelację z spotkań.

Podobne